Objektai
Investavimas
Brokeriai
Apie fiks
Blog'as
Kontaktai
Menu
Būsto pirkimo etapai



Būsto pirkimo etapai

  1. Finansinės galimybės.

Jeigu esate pilnai apsisprendę įsigyti būstą su banko paskola, pirmiausiai rekomenduojame kreiptis į banką, arba preliminariai pasiskaičiuoti savo finansines galimybes. Tai padaryti galite su paskolos skaičiuokle, arba nuvykę į vieną iš banko skyrių. Tuomet bus paprasčiau apsispręsti, kokį būstą galite įsigyti ir vėliau išvengsite nesklandumų. https://fiks.lt/blogas/m-s-partneriai/

  1. Būsto paieška.

Pirmiausiai siūlome atsakyti sau į kelis klausimus, tuomet bus paprasčiau apsispręsti, kokių namų norite ir kokius galite įsigyti.

  • Kokios mano finansinės galimybės ir kokią sumą galiu mokėti už būstą?
  • Ar norite namo/kotedžo su nuosavu kiemeliu, ar buto su balkonu ir šalimais esančiu parku, o gal buto miesto centre?
  • Kelių kambarių ir kokios kvadratūros bute/name jausčiausi komfortiškai?
  • Kas man svarbiau: ar geras ir greitas susisiekimas su miesto centru, ar rami aplinka, šalimais esantis parkas, ar netoliese esančios parduotuvės, mokyklos?
  • Kiek laiko planuoju gyventi išsirinktame būste? Metus, penkis, dešimt, gal visą gyvenimą, o gal pirksiu būstą investicijai?

Atsakius į šiuos klausimus, žinosite kokio būsto ieškoti, kokiame rajone. Žinoma, visada galite ieškoti būsto patys, naršydami skelbimų portalus, arba kreiptis į nekilnojamojo turto brokerį (nuoroda: https://fiks.lt/brokeriai/). Jis pasiūlys geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį būstą ir sutvarkys visus dokumentus banko paskolos gavimui bei pirkimo-pardavimo sutarties sudarymui pas notarą.

  1. Perkamo turto vertinimas.

Perkamą butą, namą, žemės sklypą ar kitą nekilnojamąjį turtą su banko paskola, turėsite įkeisti jį bankui. Kad gauti reikiamą sumą pinigų, nekilnojamajam turtui įsigyti, bankas reikalauja atlikti turto vertinimą. Vertinimą atlieka sertifikuoti turto vertintojai (https://fiks.lt/blogas/m-s-partneriai/). Užsisakę turto vertinimą, įsitikinsite, ar Jūsų išsirinkto nekilnojamojo turto vertė yra reali ir ar nepermokate. Turto vertinimą turite pateikti pasirinktam bankui ir užpildyti paraišką paskolos gavimui.

  1. Preliminarios sutarties pasirašymas.

Perkant savais pinigais ir su banko paskola, turite pasirašyti su Pardavėju preliminarią nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo sutartį ir sumokėti avansą, kuris bus įskaičiuotas į bendrą kainą. Ši preliminari sutartis turi būti rašytinės formos ir joje turi atsispindėti:

  • Nurodomos sutarties šalys, pirkėjas ir pardavėjas (vardai pavardės, asm.kodai);
  • Perkamo turto adresas, unikalus nr.;
  • Nurodoma perkamo turto kaina ir įvardinama, ar perkama savais pinigais, ar su banko paskola;
  • Nurodoma avanso dydis, sumokamas šios sutarties pasirašymo metu;
  • Nurodomas terminas, iki kada turi būti pasirašyta Notarinė pirkimo – pardavimo sutartis;
  • Įtraukiami visi pardavėjo įsipareigojimai, kuriuos privalo įgyvendinti iki notarinio sandorio (turto atlaisvinimo data, sumokėtos komunalinių paslaugų sąskaitos ir kt.);
  • Pažymima, kas apmokės notarinės pirkimo – pardavimo sutarties išlaidas;
  • Nurodomos baudos, kurios bus taikomos, jei pardavėjas ar pirkėjas atsisakys aptartomis sąlygomis parduoti/pirkti turtą.

 

  1. Banko kredito sutarties arba garantinio rašto pasirašymas.

Kuomet bankui pateikiate turto vertinimą ir kitus reikalingus dokumentus, bankas priima sprendimą kokiomis sąlygomis Jums gali suteikti paskolą. Tuomet belieka pasirašyti kredito sutartį.

  1. Notarinės turto pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymas.

Notarinė sutartis pasirašoma, kuomet pirkėjas jau turi banko kredito sutartį arba garantinį raštą (jei turtas perkamas su banko paskola) ir pardavėjas yra įvykdęs visus savo įsipareigojimus, turi visus dokumentus ir pažymas reikalingas atlikti notarinį sandorį. Perkant savais pinigais, sumokate visą sumą už perkamą turtą pardavėjui notaro metu. Perkant su banko paskola, sumokate savo pinigų dalį pas notarą, likusią dalį, atlikus visas procedūras, pardavėjui perves bankas

  1. Nuosavybės teisės įregistravimas Registrų centre.

Atlikus notarinį sandorį, notaras privalo įregistruoti Jūsų nuosavybės teisę Registrų centre. Galite pasirinkti laikotarpį, per kiek dienų bus įregistruota nuosavybė (1,3,5 arba 10 darbo dienų), nuo dienų skaičiaus priklauso ir suma, kiek Jums kainuos įregistravimas.

  1. Turto draudimas.

Prieš įkeičiant turtą bankui, privaloma apdrausti turtą nuo nelaimingų atsitikimų. Jūsų banko vadybininkas pateiks draudimo brokerių sąrašą, iš kurio galėsite išsirinkti Jums tinkančią draudimo įmonę.

  1. Įgyto turto įkeitimas (hipoteka) bankui.

Kad sandoris būtų pilnai įvykdytas, yra privalomas turto įkeitimas bankui. Turto įkeitimas atliekamas taip pat pas notarą. Banko vadybininkas pateikia reikalingus dokumentus notarui ir sutartu laiku nuvykstate pasirašyti dokumentų.

  1. Kredito išmokėjimas.

Po hipotekos pasirašymo, bankas išmoka likusią sumos dalį pardavėjui (3-5 darbo dienos).

  1. Pakvitavimas.

Pardavėjas gavęs visą pinigų sumą, privalo atvykti į notarų biurą, kuriame pasirašė pirkimo – pardavimo sutartį ir pasirašyti dokumentą, patvirtindamas, kad visus pinigus gavo. Tuomet panaikinama žima apie nepilną atsiskaitymą registrų centre. Tai reiškia, kad pirkėjas gali laisvai disponuoti įgytu turtu.

*Teismo leidimas įkeisti turtą.

Jeigu turite nepilnamečių vaikų, Jums taip pat reikės teismo leidimo, kad galėtumėte užstatyti įgytą turtą bankui. Į teismą su dokumentais reikia kreiptis po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo pas notarą. Laikotarpis nuo 5-14 d.d. Nekilnojamojo turto brokeris, padės Jums susitvarkyti teismo leidimą. Tad jeigu nežinote nuo ko pradėti, kreipkitės – (brokerių puslapis.)

Sveikiname! Turtas jau Jūsų!