Objektai
Investavimas
Brokeriai
Apie fiks
Blog'as
Kontaktai
Menu
Rinkos analizė



Prieš pradedant pardavinėti bet kokią prekę: daiktus, kilnojamąjį ar nekilnojamąjį turtą, labai svarbu nustatyti teisingą - rinkos kainą. Nustačius per mažą kainą parduoti pavyks greitai, bet nuostolingai, o nustačius per didelę kainą, akivaizdu, kad parduoti nepavyks ilgai ir vėliau gali kainą tekti nuleisti žemiau rinkos vertės.

Prieš pradedant pardavinėti nekilnojamojo turto objektą, mūsų įmonės brokeriai visada atlieka išsamią rinkos analizę. Taip dažniausiai daro ir visi pardavėjai, turto savininkai, parduodantys turtą patys, be brokerių pagalbos. Išskirčiau pagrindinę daromą klaidą atliekant nekilnojamojo turto kainos analizę: peržiūrimi panašių objektų skelbimai, jų prašomos kainos skelbimuose ir pagal tai nustatoma turto kaina. Tai, žinoma, taip pat svarbu ir tai yra analizės dalis, nes būtina įvertinti konkurencinę aplinką, apžvelgti, kokia yra panašių objektų pasiūla, iš ko pirkėjai galės rinktis. Tačiau, tai yra prašoma kaina, nebūtinai ji nustatyta teisingai ir kituose objektuose. Taip pat neaišku, kokias nuolaidas pasiryžę daryti turto pardavėjai. 

Mes atlikdami analizę visada žiūrime į įvykusių sandorių istoriją. Esame prisiregistravę sistemoje ir už mokestį gauname tokią informaciją. Tuomet matome, ne už kiek panašus turtas pardavinėjamas, bet konkrečiai, už kiek jis parduodamas.

Taip pat pasitariame su turto vertintojais, kokiai sumai jie įvertintų tam tikrą nekilnojamąjį turtą. Tai svarbu, nes dažnai pirkėjai perka su banko paskola ir jiems reikalingas turto vertinimas. Tiesiog, tokiu atveju žinome visą situaciją dar prieš pradedant turto apžiūras su potencialiais pirkėjais ir jiems atsiradus žinome tiksliai, norint įsigyti su banko paskola, kokią dalį savų pinigų pirkėjams reikės turėti.

Taigi, atliekant rinkos analizę, analizuojame įvykusius sandorius, esamą rinkos situaciją, konkurentus, paklausiame turto vertintojų nuomonės ir, žinoma, remiamės savo bei kolegų patirtimi.

Tokiu būdu nustačius maksimalią rinkos kainą, pavyksta organizuoti grupines turto apžiūras, ko pasekoje pirkėjai greičiau priima sprendimą įsigyti turtą ir pavyksta be derybų arba su minimaliomis derybomis, greitai parduoti objektą.